SurTec v České republice

Společnost SurTec ČR s.r.o. je tradičním, vysoce fundovaným dodavatelem chemických přípravků pro průmyslové čištění, předúpravy před lakováním, galvanické pokovení a žárové zinkování.

SurTec ČR byla založena již v roce 1996 a je 100% dceřinou firmou skupiny SurTec International. V Praze se nachází administrativní zázemí, provozní laboratoř a distribuční sklad.   

Podporu zákazníků pro jednotlivé regiony zabezpečuje zkušený a vyškolený tým obchodně-technických zástupců s dlouholetou praxí. 

O firmě SurTec

SurTec vyvíjí, vyrábí a dodává vlastní chemické přípravky a technologie pro povrchové úpravy. SurTec nabízí vysoce komplexní portfolio produktů pro čtyři oblasti použití:

  • Průmyslové čištění dílců
  • Předúpravy kovů
  • Protikorozní galvanické povlaky
  • Dekorativní galvanické povlaky

Společnost SurTec má sídlo v Německu, pobočky ve 22 zemích světa a zaměstnává kolem 400 lidí. V dalších 20 zemích je firma SurTec zastoupena sítí distributorů a partnerských firem.

Pro zajištění stálé kvality výrobků je ve všech výrobních závodech zaveden systém řízení jakosti podle mezinárodních standardů. Neustálá kontrola kvality je součástí každého výrobního kroku.

Firma SurTec je certifikována podle ISO 9001 (Systém řízení jakosti). Další certifikace podle ISO 45001 a ISO 14001 zdůrazňují ohleduplnost k životnímu prostředí a úsporám surovin.

SurTec je součástí divize Freudenberg Chemical Specialities SE & Co. KG. Ta je 100% vlastněná firmou Freudenberg SE se sídlem ve Weinheimu (SRN). Freudenberg je globálně působící rodinnou firmou s více než 170 letou tradicí zaměstnávající přes 50.000 lidí po celém světě.

 

Čistící přípravky na zvýšení kvality výroby a snížení nákladů

Čistota povrchu je součást hodnoty a jakosti výrobku. Během výrobního cyklu prochází výrobek až několika desítkami operací, které ovlivňují jeho povrch. Mezi některými z operací, případně při závěrečné povrchové úpravě, je i řada čistících kroků. Na jejich vhodném provedení závisí konečná kvalita výrobku. Nedostatečně nebo nesprávně provedené čištění může při následných procesech způsobit nehomogenitu složení povrchové vrstvy, špatnou přilnavost následné povrchové úpravy, způsobovat technologické problémy při výrobě nebo jsou jen dílce špinavé případně zkorodované.

Všeobecně se přisuzuje čištění ve výrobě podřadná role, která stojí jen čas a peníze. Nicméně je nutné si uvědomit, že čistota a kvalita povrchu je důležitou funkční vlastností výrobku. Náklady na čistící chemikálie, energie, vodu, odpady i údržbu pračky mohou představovat značný výdaj. Díky moderním čistícím přípravkům a know-how SurTec lze zefektivnit a zoptimalizovat téměř každý čistící proces. Vysoce účinné a variabilní přípravky umožňují dosáhnout výrazného prodloužení životnosti lázní za současného zlepšení kvality praní, ušetřit náklady na likvidaci odpadu, snížit nároky na údržbu zařízení a zlepšit jeho produktivitu. Nízkoteplotní odmašťovací přípravky zase umožňují snížit spotřebu energií.

SurTec 643 a SurTec 644: Vysoce účinná bezchromová konverzní pasivace hliníku

Hliníkové ráfky jsou velmi oblíbené mezi vlastníky automobilů. Kromě vysokých užitných vlastností vynikají i krásným vzhledem. Samozřejmě musí splňovat i požadavky výrobců automobilů na odolnost vůči korozi a povětrnostním vlivům. Proto SurTec vyvinul inovativní technologii SurTec 644, která nejen splňuje všechny kvalitativní požadavky na nejvyšší úrovni, ale umožňuje výrobcům dosáhnout významných energetických úspor v procesu čištění a snížit náklady na údržbu ve všech procesních krocích.

Pro stavebnictví a architekturu byla vyvinuta pasivace SurTec 643, která zajišťuje výbornou adhezi následného laku a vysokou odolnost proti tzv. filliform korozi i při vysokém zatížení a dlouhé životnosti lázně.

SurTec 609 EC: Náhrady fosfátování pro multimetalické aplikace

Bezfosfátová multimetalická předúprava před kataforetickým a práškovým lakováním SurTec 609 EC dosahuje srovnatelných výsledků jako konvenční zinečnaté fosfátování, ovšem za daleko nižších nákladů a nároků na vybavení předúpravy.  SurTec 609 EC vyniká praktickou minimalizací tvorby kalu, minimálním vznikem náletové koroze a vysokou odolností k obvyklým kontaminantům lázně.

SurTec 883 XT

Dekorativní povlaky poskytují vysoce atraktivní vzhled mnoha věcem, které máme kolem sebe každý den. Povrch výrobku musí vypadat atraktivně, stylově i elegantně.  SurTec 883 XT je průkopnickou technologií na trhu s třívalentním dekorativním chromováním. Díky patentovanému složení lázní jsme byli a stále jsme jediní, kteří umí 100% vzhledově nahradit povlak vyloučený ze šestivalentní chromovací lázně. Po světě je již založeno více než 300,000 litrů této lázně.

Naše TOP produkty

Ke stažení

Odkazy

Kontaktujte nás

Těšíme se na váš dotaz!

Další informace o zpracování vašich údajů pomocí kontaktního formuláře naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Tyto informace jsou nezbytné k předání vaší žádosti příslušné kontaktní osobě.


SurTec celosvětově

Naši zákazníci po celém světě oceňují naší vysokou odbornost.

Najdi nejbližší pobočku