image with artdirection image with artdirection

SurTec na Slovensku

Chemické prípravky pre povrchové úpravy

SurTec na Slovensku

Spoločnosť SurTec SK, s.r.o. je tradičným, vysoko fundovaným dodávateľom chemických prípravkov pre priemyselné čistenie, predúpravy materiálov pred lakovaním, galvanické pokovenie a žiarové zinkovanie.

Spoločnosť SurTec SK bola založená už v roku 2000 a je 100% dcérskou firmou skupiny SurTec International. Vo Vrábľoch sa nachádza administratívne zázemie a prevádzkové laboratórium, tovar je distribuovaný zo skladu v Lozorne

Podporu zákazníkom pre jednotlivé regióny zabezpečuje skúsený a vyškolený tým obchodno-technických zástupcov s dlhoročnou praxou.

About SurTec

Spoločnosť SurTec vyvíja, vyrába a dodáva chemické prípravky pre povrchové úpravy. V piatich oblastiach, ktoré zahŕňa priemyselné čistenie, predúpravu kovov, funkčné povlaky, ako aj funkčné a dekoratívne galvanické pokovovanie pokrýva SurTec celé portfólio v tomto sektore. SurTec je dodávateľom takmer pre všetky segmenty, ktoré sa zaoberajú povrchovými úpravami, vrátane automobilového priemyslu, dopravy, stavebníctva, elektroniky a elektrotechniky a taktiež pre segment zdravotníctvo a životný štýl.

SurTec Group so sídlom v Bensheim Nemecko má dcérske spoločnosti v 22 krajinách sveta a zamestnáva viac ako 550 zamestnancov.

Taktiež spolupracuje s partnermi, ktorí zastupujú SurTec vo viac ako 20 ďalších krajinách sveta.

Pre zabezpečenie stálej kvality výrobkov je vo všetkých výrobných závodoch zavedený systém riadenia kvality podľa medzinárodných štandardov. Neustála kontrola kvality je súčasťou každého výrobného kroku.

Firma SurTec je certifikovaná podľa ISO 9001 (Systém riadenia kvality). Ďalšia certifikácia podľa ISO 45001 a ISO 14001 zdôrazňuje ohľaduplnosť k životnému prostrediu a úsporám surovín.

SurTec je súčasťou divízie Freudenberg Chemical Specialities SE & Co. KG, so sídlom v Mníchove (Nemecko). Tá je 100% vlastnená firmou Freudenberg SE so sídlom vo Weinheime (Nemecko). Freudenberg je globálne pôsobiaca rodinná firma s viac ako 175 ročnou tradíciou, zamestnávajúca viac ako 51.000 ľudí po celom svete.

 

Čistiace prípravky na zvýšenie kvality výroby a zníženie nákladov

Čistota povrchu je súčasť hodnoty a kvality výrobku. V priebehu výrobného cyklu prechádza  výrobok až niekoľkými desiatkami operácií, ktoré ovplyvňujú jeho povrch. Medzi niektoré operácie, prípadne pri záverečnej povrchovej úprave, je aj rada čistiacich krokov. Na ich vhodnom aplikovaní závisí konečná kvalita výrobku. Nedostatočne alebo nesprávne vykonané  čistenie  môže pri následných procesoch spôsobiť nehomogenitu zloženia povrchovej vrstvy, zlú priľnavosť pre následné povrchové úpravy, spôsobiť technologické problémy pri výrobe alebo zanechať nečistotu na dieloch prípadne spôsobiť ich koróziu.

Všeobecne sa prisudzuje čisteniu vo výrobe druhoradá úloha, ktorá stojí iba čas a peniaze. Nič menej,  je nutné si uvedomiť, že čistota a kvalita povrchu je dôležitou funkčnou vlastnosťou výrobku. Náklady na čistiace  chemikálie, energie, vodu, odpady i údržbu práčky môžu predstavovať značné náklady. Vďaka moderným čistiacim prípravkom a know-how SurTec je možné zefektívniť a zoptimalizovať takmer každý čistiaci proces. Vysoko účinné a variabilné prípravky umožňujú dosiahnuť výrazného predĺženia  životnosti kúpeľa za súčasného zlepšenia kvality prania, ušetriť náklady na likvidáciu odpadu, znížiť nároky na údržbu zariadení a zlepšiť jeho produktivitu. Nízkoteplotné odmasťovacie prípravky zase umožňujú znížiť spotrebu energií.

SurTec 643 a SurTec 644: Vysoko účinná bezchrómová konverzná pasivácia hliníka

Hliníkové disky sú veľmi obľúbené medzi vlastníkmi automobilov. Okrem vysokých úžitkových  vlastností vynikajú aj krásnym vzhľadom. Samozrejme musia spĺňať aj požiadavky výrobcov automobilov na odolnosť voči korózii a poveternostným vplyvom. Preto SurTec vyvinul inovatívnu technológiu SurTec 644, ktorá nielen spĺňa všetky kvalitatívne požiadavky na najvyššej úrovni, ale umožňuje výrobcom dosiahnuť významných energetických úspor v procese čistenia a znížiť náklady na údržbu vo všetkých procesných krokoch.

Pre stavebníctvo a architektúru bola vyvinutá pasivácia SurTec 643 zabezpečujúca  výbornú  adhéziu následného laku a vysokú odolnosťou proti tzv. filliform korózií a to aj pri vysokom zaťažení a dlhej životnosti kúpeľa.

SurTec 609 EC: Náhrady fosfátovania pre multimetalické aplikácie

Bezfosfátová multimetalická predúprava pred kataforetickým a práškovým lakovaním SurTec 609 EC dosahuje porovnateľných výsledkov ako konvenčné zinočnaté fosfátovanie, ale za oveľa nižších nákladov a nárokov na vybavenie predúpravy.  SurTec 609 EC vyniká praktickou minimalizáciou tvorby kalu, minimálnym vznikom náletovej korózii a vysokou odolnosťou k obvyklým kontaminantom kúpeľa.

SurTec 883 XT

Dekoratívne povlaky poskytujú vysoko atraktívny vzhľad viacerým veciam, ktoré máme okolo seba každý deň. Povrch výrobku musí vyzerať atraktívne, štýlovo aj elegantne.  SurTec 883 XT je priekopníckou technológiou na trhu s trojmocným dekoratívnym chrómovaním. Vďaka patentovanému zloženiu kúpeľa sme boli a stále sme jediní, ktorí vedia 100% vzhľadovo nahradiť povlak vylúčený zo šesťmocného chrómovacieho kúpeľa. Vo svete je už založených viac ako 300,000 litrov tohto kúpeľa.

Naše TOP produkty

Na stiahnutie

Odkazy

Kontaktujte nás

Tešíme sa na Váš dopyt!

Ďalšie informácie o spracovaní vašich údajov, ktoré ste poskytli v kontaktom formuláry nájdete v našich zásadách ochrany osobných údajov.

* This information is necessary in order to forward your request to the appropriate contact person.


SurTec vo svete

Zákazníci po celom svete oceňujú naše služby.

Nájsť najbližšie zastúpenie